2023 Division I Boys Fall Golf
2023 Division I Boys Fall Golf
Tuesday, October 24, 8:30 a.m. @Stanley CC (1st/10th)
iWannamaker Tournament Page (registration required):
https://iwanamaker.com/node/13111009
TEAM RESULTS
1. Fairfield Prep 287
2. Glastonbury 295
3. Conard 306
4. Greenwich 308
5. Westhill 311
T6. Simsbury 313
T6. New Canaan 313
8. Trumbull 314
T9. Fairfield Warde 316
T9. Farmington 316
11. Darien 320
12. Newington 325
13. Staples 328
14. Newtown 329
15. Fairfield Ludlowe 330
INDIVIDUAL RESULTS
T1. Will Gregware, Conard 68
T1. Caden Piselli, Fairfield Prep 68
T1. Robby Rosati, Fairfield Prep 68
T4. Gavin Kvadus, Glastonbury 70
T4. Caleb Smith, Farmington 70
T4. John Casella, Fairfield Warde 70
T7. Derek Thomas, Glastonbury 72
T7. Harrison Browne, Staples 72
T7. Alexander Enslein, Greenwich 72
T10. Freddie Wright, William Hall 73
T10. Michael Litke, Glastonbury 73
12. Parker Shen, Simsbury 74
T13. Thomas Barnett, Darien 75
T13. Liam Blanc, Fairfield Warde 75
T13. Brooks Thompson, New Canaan 75
T13. angad manaise, Westhill 75
T13. Yuvraj Kapoor, Trumbull 75
T13. Patrick Saxe, New Canaan 75
T13. Ravi Khanna, Fairfield Prep 75
T20. Porter Barnett, Darien 76
T20. Ryan Donohue, Simsbury 76
T20. Jack Hopper, Greenwich 76
T20. John Ferris, Westhill 76
T20. Luke Hoglund, Fairfield Prep 76
25. Kyle Klimas, Newington 77
T26. Vincent Carr, Ridgefield 78
T26. Andrew Antonelli, New Milford 78
T26. Quinn Brennan, Conard 78
T26. Colin Luby, Newtown 78
T30. Ryan Morrice, Ridgefield 79
T30. Drew Kelly, Trumbull 79
T30. Mac DeAddio, Fairfield Ludlowe 79
T30. William Blore, Farmington 79
T30. Mark Lumpinski, Trumbull 79
T30. Owen Brennan, Conard 79
T36. Samir Muslim, Westhill 80
T36. Owen Duda, Greenwich 80
T36. Anthony Corelli, Westhill 80
T36. Emmett Graham, Greenwich 80
T36. William Morawa, New Canaan 80
T36. Zachary Durant, Glastonbury 80
T42. Peter McGoldrick, Conard 81
T42. Sawyer Dalzell, Staples 81
T42. Tyler Kiszka, Farmington 81
T42. Dylan Dindinger, Newington 81
T42. Aidan Ouellette, Simsbury 81
T42. William Neeb, New Milford 81
T42. Jake Futterman, Fairfield Ludlowe 81
T42. Aryan Gautam, Trumbull 81
T50. Toby Mendes, Simsbury 82
T50. Patrick DiPace, Southington 82
T50. Brian Murphy, Greenwich 82
T50. Charlie Hanson, Newtown 82
T54. Lucas Schachter, Fairfield Warde 83
T54. Cameron Swan, Simsbury 83
T54. Tristan Gorman, Newington 83
T54. Luke Mcintosh, Fairfield Ludlowe 83
T54. William Lokey, Newtown 83
T54. Bauer Gammill, New Canaan 83
T54. Mac Lawton, Brien McMahon 83
T61. Charlie Schwind, Darien 84
T61. Dylan Goode, Glastonbury 84
T61. Jacob DeWitt, Newington 84
T64. Charles Imbrogno, Darien 85
T64. Philip Sullivan, Staples 85
T64. Miles Tibor, Trumbull 85
T67. Carter Briggs, Newtown 86
T67. Andrew Brandt, New Canaan 86
T67. Alex Sweeney, New Milford 86
T67. Aiden Cho, Farmington 86
T71. Niko Martino, Southington 87
T71. Jake Hedman, Fairfield Ludlowe 87
T73. Jack Petronio, Newington 88
T73. Chris Sola, Fairfield Prep 88
T73. Ryan Schachter, Fairfield Warde 88
T73. Zachary Magner, Fairfield Warde 88
77. Jack Veas, Fairfield Ludlowe 89
T78. Luke Rushe, Darien 90
T78. Tyler Kuwada, Conard 90
T78. Chris Taylor, Staples 90
81. Noah Grosso, Farmington 91
T82. Zachary Price, Westhill 98
T82. Jamie Piccuillo, Newtown 98
NS. Gus Palmer, Staples